AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PRZEGLĄD PRASY. Znów o Andrzejewskim, chrapka na Radio i przenosiny PKS do PKP

DATA: 1 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dzisiejsze kaliskie tygodniki lokalne

  Kontrowersje wokół Marcina Andrzejewskiego, miejska chrapka na Radio Centrum i plany w sprawie ponownych przenosin dworca PKS - najciekawsze tematy z dzisiejszych tygodników wybrał dla was Łukasz Wolski.

  O kontrowersjach wokół działań Marcina Andrzejewskiego pisze dziś tygodnik "7 Dni Kalisza". Wykonujący dla miasta umowy-zlecenia Andrzejewski ma wykształcenie zawodowe i od początku swej aktywności zaliczył kilka mniejszych lub większych wpadek. Zdaniem dziennikarzy tygodnika Andrzejewski ma także silne parcie ku... autopromocji.

  "Człowiek powołany do promocji miasta paradoksalnie ten wizerunek chyba jednak psuje nieostrożnymi gestami. Już sam fakt, że wywołuje tyle emocji wokół swojej osoby powinien zastanowić włodarzy miasta. (...) Marcin Andrzejewski zarządza grupa 10 pracowników i decyduje o metodach promocji i kreowania wizerunku Kalisza. Radnych opozycji oburza nie tylko jego wykształcenie, ale i to, że jest zatrudniony na umowę zlecenie, a na jego stanowisko nie ogłoszono konkursu" - czytamy w "7 Dniach Kalisza".

  W tym samym tygodniku przeczytamy, że władze Kalisza są gotowe przejąć Centrum Kultury i Sztuki, ale wraz z wchodzącym w jej struktury Radiem Centrum. Jak mówi wiceprezydent Piotr Kościelny, były sygnały, że taka propozycja może paść.

  "Ostatnio propozycję przejęcia podobnej placówki Zarząd Województwa przedstawił władzom Leszna. Wiceprezydent Piotr Kościelny zapewnił, że jeśli miasto otrzyma taką propozycję, to ją przyjmie, ale pod warunkiem, że "razem z radiem". Obawia się on, że propozycja może dotyczyć tylko samego Centrum Kultury - bez radia, które przynosi tej placówce najwięcej dochodu - ok. 300 tys. zł miesięcznie" - czytamy w "7 Dniach Kalisza".


  W dzisiejszym "Życiu Kalisza" przeczytamy o planach przeniesienia dworca PKS do budynku dworca PKP.  Ma to być inicjatywa prezydenta Grzegorza Sapińskiego.


  "Wszystko wskazuje na to że dworzec PKS znów zostanie przeniesiony - do budynku dworca PKP.(...) PKP proponują Miastu około 450 metrów kw. powierzchni (po zaadaptowaniu antresoli nawet 800 metrów), które mogłyby być zaadaptowane na cele publiczne lub komercyjne. Jeśli na takie cele PKP przeznaczą ponad 70% powierzchni budynku, wówczas mogą liczyć na dofinansowanie  Skarbu Państwa na prace adaptacyjne" - czytamy w dzisiejszym "Życiu Kalisza".

  Z połączonych dworców miałoby powstać centrum komunikacyjkne. Decyzje w tej sprawie mają zapaść do końca lipca.

  (low)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.