AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDŻET OBYWATELSKI 2016. Wyniki ogłasza... były wiceprezydent

DATA: 1 października 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  - Ponad 10 tys. kaliszan wzięło udział w głosowaniu internetowym na projekty Budżetu Obywatelskiego - napisał na swoim facebookowym profilu Piotr Kościelny, były wiceprezydent Kalisza.

  Głosowanie zakończyło się w piątek, 30 września. W sobotę rano były wiceprezydent Kalisza, który od ponad tygodnia jest już poza ratuszem, napisał swoim facebookowym profilu, że zna liczbę głosujących internetowo kaliszan oraz projekty, które zebrały najwięcej głosów. 

  - Budżet Obywatelski edycja 2016/2017 - rekordowe głosowanie zakończone, czas na małe podsumowanie! Marzenie - ponad 10.000 głosów internetowo, zrealizowane - pisze na swoim facebookowym profilu Piotr Kościelny.

  Jak podaje były wiceprezydent , pierwsza piątka w głosowaniu w sieci to:

  1. Zakup samochodu osobowego typu bus dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu
  2. Budowa Szpitala dla psów i kotów w Schronisku dla bezdomnych zwierząt
  3. Rekreacyjno-sportowa rewitalizacja Parku Przyjaźni
  4. Kaliski rower miejski
  5. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu 

  Kościelny pisze też, że "z zadań osiedlowych internetowo największe zainteresowanie od początku głosowania było na zadania osiedlowe na Czaszkach, Tyńcu i Zagorzynku."

  Piotr Kościelny oficjalnie przestał być zastępcą prezydenta Grzegorza Sapińskiego 21 września. Nie wiadomo, skąd ma aktualne dane na temat wyników głosowania. 

  O podanie źródła tych informacji, na facebookowym profilu Kościelnego poprosiła wicemarszałek województwa Marzena Wodzińska: - Panie Piotrze, gdzie znajdę te dane, bo chciałam zobaczyć, jak wyszły inne inicjatywy..... w tym również te dla mojego osiedla.

  Sprawie dziwi się również kaliski radny Dariusz Grodziński- Jak i dlaczego Kościelny ma dostęp do danych objętych tajemnicą. Nie jest już dawno wiceprezydentem. Ludzie odrzucili go w wyborach i nie jest nawet radnym. Skąd i dlaczego ma dostęp do serwerów i danych ratusza? To powinna wyjaśnić komisja rewizyjna. To kładzie się kolejnym cieniem na kaliskim Budżecie Obywatelskim - mówi Grodziński.

   

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.