AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

HANDEL. Stragany spod Tęczy przeniosą na targowisko przy 3 Maja?

DATA: 27 marca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Władze miasta chcą przenieść targowisko spod Teczy na ul. 3 Maja
  Czy stragany i budki spod Tęczy trafią na targowisko przy 3 Maja? Taki pomysł mają władze miasta. 4 kwietnia w ratuszu ma odbyć się spotkanie z kupcami.

  Targowisko przy Galerii Tęcza Kalisz – to temat spotkania, które odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia, o godz. 12 w Sali Recepcyjnej Ratusza. ‒ Zapraszamy wszystkich kupców zainteresowanych przyszłością obu targowisk: przy Tęczy, a także na ulicy 3 Maja – mówi wiceprezydent Barbara Gmerek.

  Jak podkreślają władze Kalisza, rozmowy mają dotyczyć koncepcji przeniesienia targowiska zlokalizowanego przy Tęczy, na plac targowy przy ulicy 3 Maja.  - To z wielu względów najlepsze rozwiązanie – mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. – Targowisko przy ul. 3 Maja znajduje się w niewielkiej odległości od Nowego Rynku, więc trudno w tym przypadku mówić o jakichś utrudnieniach dla klientów kupców handlujących przy Tęczy. Dyskusja dotycząca tego tematu trwa od wielu lat. Jedno jest pewne: ciężko zaakceptować wygląd Nowego Rynku w aktualnej postaci. To centrum miasta, jego reprezentacyjna część, która może zostać zagospodarowana estetycznie, zgodnie ze starannie przygotowaną koncepcją.

  Władze miasta pragną, żeby na spotkanie przybyli kupcy zarówno spod Tęczy, jak i z 3 Maja. – Zapraszam i mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy najkorzystniejszą dla Miasta i handlujących koncepcję – dodaje wiceprezydent Barbara Gmerek.

  Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia, o godzinie 12, w Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.