AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. „Zwyczajna dziewczyna” w Kinie Konesera. Mamy dla Was bilety

DATA: 10 lipca 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W środę 12 lipca w Kinie Konesera zobaczymy „Zwyczajną dziewczynę” dokonały angielski komediodramat  w reżyserii Dunki Lone Scherfig. Mamy dla was bilety.

  Po „Była sobie dziewczyna” i „Klubie dla wybrańców” Lone Scherfig ponownie przygotowuje dla swoich widzów uniwersalną opowieść osadzoną w kontekście historycznym. Inspiracją do powstania filmu była powieść Lissy Evans „Their Finest Hour and a Half”.

  Bohaterką jest Catrin Cole (Gemma Arterton), a akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej. Catrin jest scenarzystką filmową, która razem z kolegą po fachu, Tomem Buckleyem tworzy scenariusz filmu, który podniesie na duchu Brytyjczyków w tych trudnych czasach. Tak rodzi się fabuła o dzielnych żołnierzach walczących pod Dunkierką. Catrin jednak próbuje oddać głos również postaciom kobiecym, czyli siostrom pomagającym żołnierzom. Jej próby stworzenia bardziej złożonych dialogów dla bohaterek i większych ról do odegrania nie znajdują aprobaty u Toma. Z czasem okazuje się, że pisanie scenariusza schodzi na drugi plan, a górę biorą emocje.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  „Zwyczajna dziewczyna” okazuje się być ciepłym, ale zabawnym komediodramatem z domieszką romansu. W obsadzie aktorskiej znaleźli się również Billy Nighyy, Jakey LacyHelen McCrory. Warto również zwrócić uwagę na kostiumy i scenografię, które bardzo dobrze odwzorowują czasy II wojny światowej.  

  Seans w środę, 12.07 godz. 18.30

  Mamy dla Was podwójne zaproszenie na środowy seans. Aby je zdobyć napiszcie w komentarzach tytuł waszel ulubionej filmowej komedii. :)

   

  Katarzyna Kałuża - gratulacje! Bilety czekają w kasie kina przed seansem! :)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.