AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Złota Wiktoria

DATA: 17 października 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Sześć razy stawali na podium w konkurencjach nieolimpijskich Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym juniorzy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

  Aż pięć medali, w tym jeden złoty, wywalczyła zawodniczka KTK Wiktoria Polak. Na welodromie w Pruszkowie reprezentantka KTK triumfowała w wyścigu indywidualnym na dystansie dwóch kilometrów. Wicemistrzynią Polski została w wyścigu eliminacyjnym, a także, wraz z Julią Kowalską, w madisonie. Ponadto zdobyła dwa brązowe medale - na dystansie 500 metrów oraz w wyścigu punktowym. - Dobrym występem w Pruszkowie Wiktoria mocno zaakcentowała swoje miejsce w czołówce polskich zawodniczek - mówi Krzysztof Dąbrowski, trener KTK Kalisz. - A trzeba przypomnieć, że sezon rozpoczął się dla niej fatalnie. Długo musiała walczyć z dolegliwościami kolana. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie. Może zabrakło trochę czasu na stuprocentowe przygotowanie, ale pomimo tego Wiktoria pokazała w tym roku klasę.

  Do medalowej kolekcji Wiktorii kolejne, brązowe krążki dołożyli klubowi koledzy. Mateusz Jakubasz i Jakub Bielak zajęli trzecie miejsce w madisonie.- Wracamy z tych mistrzostw bardzo zadowoleni - kończy trener Dąbrowski.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.