AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Kolejny rekord Kaliskich Imprez Zamkniętych WOŚP

DATA: 15 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Od 18 lat w dniu telewizyjnego Finału WOŚP do Warszawy na rowerach jedździ Kaliska Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów z powiatu kaliskiego.

  Po raz dwunasty uczniowie szkół podstawowych miasta Kalisza i powiatu kaliskiego „zagrali” dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem 6 szkół kaliskich, 36 szkół  w powiecie kaliskim, Szkoła Podstawowa w Błaszkach oraz jednostka OSP Koźminek uczestniczyli w  kweście poprzedzającej 26. Finał WOŚP Jurka Owsiaka.

  Warto tu dodać, że dwanaście lat temu pierwsze takie kwesty za zgodą Fundacji zostały organizowane w naszych szkołach a w pierwszym rozliczeniu przesłanym do Fundacji zaistniała kwota 9 689,05 zł. Po trzech edycjach naszych kwest w Polsce pojawiły się tzw. Imprezy Zamknięte poprzedzające Owsiakowe Finały. W tym roku w studiu telewizyjnym TVN i TVN24 na symbolicznym czeku Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej zaistniała kwota 35 164,85 zł. Po podsumowaniu wszystkich edycji dotychczasowych kwest  „nasze” dzieci i Strażacy z Koźminka zasiliły konto Fundacji WOŚP kwotą  217 318,90  zł.

  Od 18 lat w dniu telewizyjnego Finału do Warszawy na rowerach jedzie Kaliska Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów. W programie „na  żywo” przekazujemy Owsiakowi pozdrowienia  od kaliskich wolontariuszy i prezentujemy symboliczny czek z zebraną kwotą.

  Tym razem, już tradycyjnie, pierwszymi zawodnikami na 252 km trasie byli Jan Kolański Prezes Jutrzenki Colian i Krzysztof Nosal Starosta Kaliski, do weteranów sztafety: Bronka Krakusa, Wioletty Przybylskiej, Marka Baumgarta, Zbyszka Sobczaka, Andrzeja Wolniaka, Przemka Laskowskiego i Roberta Bielawskiego dołączyli debiutujący cykliści: Miłosz Juszak i Piotr Myszkowski  z logistycznej firmy OstSped Kalisz.

  Sztafecie towarzyszyła  delegacja dzieci ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Koźminka, która pobiła rekord w zbiórkach zamkniętych podczas 3 dni zebrali do puszek kwotę 5.589,42 zł .

  Tak się składa, że Sztafeta zawsze na wizji przekazuje Owsiakowi na licytację „podarunki” od kaliskiego sztabu Imprez Zamkniętych. W pierwszym naszym wyjedzie „przekazaliśmy” oryginalną rakietę klasy ziemia-powietrze. Później były m. innymi: dwa konie arabskie, trzy rowery górskie, rzeźby ludowe, metalo-plastyka, Mega Grzesiek , paralotnia - ofiarowane przez naszych darczyńców.

  Tym razem firma Jutrzenka Colian przekazała nam na centralną licytację dwa kosze ze słodyczami i symboliczne Mega Serduszko z wyrobami firmy Jutrzenka, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem mediów i uczestników 26. Finału WOŚP.

  Bronisław Krakus

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.