AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LISKÓW. Zasłużeni dla powiatu kaliskiego

DATA: 22 stycznia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W Liskowie odbyło się rokroczne Święto Powiatu Kaliskiego, podczas którego uhonorowano osoby zasłużone dla rozwoju powiatowego samorządu.

  Wyjątkowa uroczystość jaką jest Święto Powiatu Kaliskiego odbyła się w gościnnych progach  Hali Widowiskowo - Sportowej w Liskowie, w minioną sobotę 20 stycznia. Święto Powiatu, to okazja do uhonorowanie osób, które mają największy wpływ na rozwój powiatu. Medale "Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego" otrzymali Aleksander Tomalak, Fundacja Dzieciom „Pomagaj” oraz Wiejskie Stowarzyszenie działającego na rzecz osób niepełnosprawnych "Razem Łatwiej". Podczas uroczystości przyznano również tytuły „Osobowość Powiatu” oraz „Przyjaciel Powiatu”. Część artystyczna przygotowana została przez Orkiestrę Dętą OSP z Liskowa pod kierownictwem Kapelmistrza Mariusza Trzcińskiego. Na zakończenie uroczystości dla wszystkich gości wystąpili Artyści Scen Poznańskich i Łódzkich, którzy przygotowali najsłynniejsze arie operowe.

  Zaproszonych gości podczas tegorocznego Święta Powiatu  Kaliskiego powitał Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak.  Starosta Kaliski Krzysztof Nosal w trakcie swojego wystąpienia podziękował za współpracę wszystkim samorządowcom. Zaznaczył również, że rok 2018 z uwagi na 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości dla Powiatu Kaliskiego będzie wyjątkowy i bardzo bogaty w patriotyczne koncerty i uroczystości.

  W trakcie Święta Powiatu Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zorganizowało zbiórkę pieniędzy dla trzyletniego JASIA TYLSKIEGO (nr zbiórki: 2018/334/OR). Jaś w Wigilię Bożego Narodzenia uległ nieszczęśliwemu wypadkowi wylewając na siebie gorący olej. Lekarze określili jego stan na bardzo poważny. Jaś doznał ciężkich oparzeń II i III stopnia ponad 20 % swojego ciała, w tym głowy, rączek, tułowia. 

  Święto Powiatu Kaliskiego, to czas na podsumowanie minionego roku, wielu znaczących wydarzeń, wspomnienie i nagrodzenie osób zasłużonych dla powiatu kaliskiego, wyłonienie osobowości powiatu i przyjaciół powiatu kaliskiego. Wśród zasłużonych od 1999 roku, w którym powstał powiat, to wyróżnienie otrzymało zaledwie 53 osoby. Każda z nich bardzo wyjątkowa, z wielkimi zasługami. To osoby skrupulatnie wybrane przez wnioskodawców z 83 tysięcy mieszkańców powiatu kaliskiego. To bardzo wąskie, zacne grono osób, które są niezwykłymi ambasadorami Powiatu Kaliskiego.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.