PIŁKA RĘCZNA. Jest moc, jest kolejna wygrana. Spójnia pokonana!

DATA: 15 lutego 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Michał Drej i jego koledzy z Energa MKS mają się z czego cieszyć w tym roku. Fot. Karina Zachara.
    Szóste z rzędu zwycięstwo odnieśli w tym roku piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz.

Podopieczni Pawła Ruska w czwartek zmierzyli się na wyjeździe ze Spójnią Gdynia. To jeden z najsłabszych zespołów PGNiG Superligi, w którym ostatnio doszło do zmiany trenera. Spójnia przed meczem z MKS-em wygrała tylko dwa spotkania, a w czwartek nie poprawiła swojego bilansu. Nic dziwnego kaliszanie są ostatnio na fali i w tym roku wygrali wszystkie swoje mecze ligowe. Zwycięstwo ze Spójnią było już ich szóstą wygraną w tym roku.

Mecz od początku układał się po myśli kaliskiej drużyny. Po 8 minutach goście prowadzili 4:3, a potem zdobyli trzy bramki z rzędu. W 19. minucie Energa nadal prowadziła 10:8. Pod koniec pierwszej części gry kaliszanie podkręcili tempo i w 27 minucie wygrywali już 17:11, a na przerwę schodzili prowadząc 18:13.

W drugiej połowie nadal przeważali goście. W 50 minucie MKS wygrywał kilkoma bramkami (28:24), a ostatecznie zwyciężył 34:27. Po tym zwycięstwie Energa umocniła się na czwartym miejscu w grupie pomarańczowej.

W sobotę, 24 lutego kaliszanie zagrają w Aremie z Pogonią Szczecin. To spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00, a transmisje przeprowadzi z niego Canal+Sport. Kolejny mecz kaliscy szczypiorniści również rozegrają w Arenie. 3 marca zmierzą się w nim z Chrobrym Głogów. Na żywo i ten mecz pokaże stacja Canal+Sport (godz. 13.00).