AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Prezydent Sapiński odwoła swych zastępców?

DATA: 5 marca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Karolina Pawliczak (SLD), Grzegorz Sapiński i Artur Kijewski (PiS)

  Kryzys w ratuszowej koalicji. Prezydent Grzegorz Sapiński chce odwołać swoich zastępców: Karolinę Pawliczak z SLD i Artura Kijewskiego z PiS.

  Jak zapowiedział Grzegorz Sapiński, wiceprezydenci stracą stanowiska jeszcze w tym tygodniu.

  Wszystko przez głosowanie nad prezydencką uchwałą, dotyczącą przyłączenia do Kalisza gminy Żelazków. Projektu, oprócz radnych opozycji, nie poparły także dwa koalicyjne kluby radnych z PiS i SLD. Zdaniem prezydenta Sapińskiego, Kalisz stracił w ten sposób szansę na rozwój.

  Kalisz już kilka miesięcy przestał być miastem 100-tysięcznym. 31 grudnia 2017 roku liczył 96 123 mieszkańców. Dlatego, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, po przyszłych wyborach w radzie miasta zasiądzie 23, a nie 25 radnych. Do dwóch zmniejszy się też liczba wiceprezydentów. 

  Grzegorz Sapiński zapowiedział, że nie będzie czekał do wyborów i już teraz zamierza odwołać swoich zastępców z obu koalicyjnych ugrupowań i na ich miejsce powołać jednego. 

  - Jeszcze nie wręczyłem wypowiedzeń, ale mam zamiar zrobić to jeszcze w tym tygodniu - mówi Grzegorz Sapiński. - Skoro PiS i SLD nie chcą walczyć o ponad 100-tysięczny Kalisz, to powinni oddać stanowisko wiceprezydenta, które stracimy.

   

   

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.