AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. W Kaliszu na Rynku Głównym rozstawi się miasteczko rowerowe

DATA: 10 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rower elektryczny Trans Hybrid / materiały prasowe

  W czwartek, 12 kwietnia na Głównym Rynku rozstawi się miasteczko rowerowe.

  W końcu nadeszła prawdziwa wiosna, czas więc rozruszać mięśnie. Wraz z rozpoczęciem sezonu w najbliższy czwartek na Rynku Głównym stanie miasteczko rowerowe. Główną atrakcją będą m.in. bezpłatne testy najnowszej generacji eBike’ów. Dla wszystkich chętnych zostaną udostępnione rowery z serii Boost – górskie modele Level i Lea (drugi to propozycja dla pań) oraz trekkingowe - Trans Hybrid. Każdy z nich bazuje na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps.

   

  - Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie są skutery - mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu marki KROSS. - eBike zapewnia dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

  Sprawdzać jak to jest kręcić korbą ze wsparciem elektrycznym mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Na potrzeby testów wskazane jest zabrać ze sobą kask.

  Co więcej, w miasteczku nie zabraknie zawodów na dwóch specjalistycznych trenażerach. W ten sposób od godziny 14 do 18 co 30 minut każdy uczestnik dostanie szansę na wygranie roweru. W ciągu jednej rundy zmierzyć się ze sobą może 10 osób, a łącznie podczas całego wydarzenia będzie 8 modeli szosowych i górskich do wygrania. 

  To jednak nie wszystko, bo przewidziano również prezentację modeli trekkingowych, szosowych oraz dziecięcych. Mieszkańcy Kalisza będą też mogli zobaczyć pokaz odporności kasków, a dzieci w specjalnie wyodrębnionej strefie zapoznają się z zasadami ruchu drogowego.

  Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na konsultacje i diagnozę swoich dwóch kółek. Branżowi specjaliści wskażą, co należy w nich wymienić lub naprawić i poradzą, jak dobrać sprzęt najbardziej odpowiedni dla siebie.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.