AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. „Kamień i popioły” w kaliskim Teatrze (PREMIERA)

DATA: 26 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W piątek 29 czerwca odbędzie się ostatnia premiera sezonu – „Kamień i popioły” Daniela Danisa w reżyserii Michała Grzybowskiego. Na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego zobaczymy czwórkę aktorów z kaliskiego zespołu.

  We wzruszającym dramacie kanadyjskiego pisarza Daniela Danisa poetycki język kontrastuje z brutalnością życia. „Kamień i popioły” to historia kryminalna, która równocześnie opowiada o poszukiwaniu najgłębszego sensu egzystencji, o poszukiwaniu szczęścia, o samotności, okrucieństwie i tragedii uczuć.

  Po tragicznej śmierci żony Clermont i jego córka Pascale przeprowadzają się do małego miasteczka w poszukiwaniu zapomnienia. Trzymają się na uboczu prowincjonalnego życia, do czasu aż poznają Shirley – bibliotekarkę i przywódczynię lokalnego gangu. Shirley zakochuje się w Clermont, ale szaleńczo przywiązany do niej Jajco nie może się z tym pogodzić. Widmo tragicznej historii przyciąga czwórkę bohaterów, aby wyjawić ich sekrety i głęboko ukryte lęki. Zdrada, przemoc, ból i wściekłość rodzone z miłości całkowicie zmieniają ich zawikłane życie.

  Na Scenie Kameralnej wystąpią Agnieszka Dulęba-Kasza, Aleksandra Pałka, Jakub Łopatka i Michał Wierzbowski.
  Reżyser spektaklu Michał Grzybowski od 2007 r. jest aktorem Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Jest reżyserem niezależnych filmów „Non Sono Pronto” (nagroda na FPFF w Gdyni w 2010 roku w Konkursie Kina Niezależnego) oraz  „Śmierć w teatrze” w 2012. W 2013 roku ukończył Kurs Fabularny Studio Prób w Szkole Wajdy, a w 2014 wyreżyserował współprodukowany przez Wajda Studio oraz Studio Munka film pt. „Hitler  w operze”, który był nagradzany i pokazywany na wielu festiwalach filmowych na świecie. „Kamień i popioły” to kolejna realizacja w teatrze po „Kłamstwie” Floriana Zellera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
  Scenografię przygotowuje Tomasz Walesiak, światło – Edgar de Poray.

  Bilety na prawie wszystkie pokazy do końca sezonu są już wyprzedane. Spektakl powróci na deski Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po przerwie wakacyjnej – 20 września.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.