AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Koncert na wodzie na finał Święta Prosny

DATA: 2 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W koncercie z kaliskimi filharmonikami wystąpiła Hania Stach. Fot. kalisz.pl

  Koncert Hani Stach i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej zakończył Święto Rzeki Prosny.

  Trzydniowa impreza obfitowała w wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych. Podczas ostatnich dni w Kaliszu odbyło się mnóstwo wydarzeń związanych z rzeką Prosną. Święto rozpoczęło się w piątek włączeniem zabytkowego zegara, znajdującego się na kaliskiej wieży ratuszowej. Podczas ostatniego, tegorocznego Muzycznego Rynku wystąpili zespół New Bone oraz kaliszanka Ada Jarek. W Kinie Letnim można było obejrzeć ,,Bohemian Rhapsody''. Dla miłośników muzyki klubowej na placu W. Bogusławskiego zagrał DJ Zdybi.

  Miłośnicy sportu wzięli też udział w imprezie sportowej Calisia Triathlon 2019, w której wystartowało około 600 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Nie zabrakło zwiedzana miasta zabytkowymi autobusami, wędkarskich zawodów gruntowych Koła PZW Kalisz czy akcji ,,Zaczytani w parku''. Mieszkańcy obejrzeli defiladę jednostek pływających Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego KTW Kalisz, która odbyła się z okazji 125-lecia klubu. Imprezą towarzyszącą Świętu Rzeki Prosny był też 13. Multi Art Festival i projekt kaliskich artystów - ,,Przeniesienia''.

  Na zakończenie święta rzeki na specjalnej, umiejscowionej na Prośnie scenie wystąpili pod batutą Adama Klocka, Hania Stach i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej. Wcześniej zaprezentowali się Kaliski Chór Nauczycielski i zespół Lucy&Tom.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.