AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MULTI ART FESTIVAL. Koncerty i rozmowy o języku

DATA: 12 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kolejny weekend z 13. Multi Art Festival przed nami! Tym razem w ramach festiwalu odbędzie się muzyczne spotkanie na dziedzińcu Calisia One.

  W sobotę, 7. września uczestnicy festiwalu wzięli udział w Wymianie Myśli i Książek oraz w otwarciu wystawy będącej efektem rezydencji bardzo młodej i docenianej artystki - Doroty Bojanowskiej. Ponadto, festiwalowa publiczność spotkała się z raperem Łoną, który z wykształcenia jest prawnikiem oraz dziekanem kaliskiego wydziału UAM - Piotrem Łuszczykiewiczem w rozmowie o języku w muzyce. W slamie poetyckim wzięło udział kilkoro śmiałków, z których najlepszą okazała się być Marta Kazimierczak (na slam do Kalisza przyjechała z Łodzi). Po slamie przyszedł czas na odważny projekt Siksa, czyli duet wokalno-bassowy.

  Już w najbliższy piątek ostatnie wydarzenia festiwalowe. Na dziedzińcu Calisia One wystąpi Cannon - producent, wokalista, animator, czy też gitarzysta punkowych zespołów - live actem z najnowszym materiałem „Birds valley”. Po nim scenę przejmą bracia Filip i Karol Majerowscy, czyli duet znany jako We Call It a Sound (WCIAS) z awangardowym folkiem, w którym punktem wyjścia jest polska muzyka tradycyjna. Na finał - Ostatni Gasi Światło czyli Dział TechnicznyZamyka - DJ set, który zaprosi festiwalowiczów do redukcji stresu przez nieograniczony ruch ciała. Po finale - impreza towarzysząca w Atmosphere Club.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.