SIATKÓWKA. Odwrót siatkarek. Wisła na przełamanie

DATA: 4 grudnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Pałac pokonał w Arenie MKS. Fot. dzięki uprzejmości Michała Sobczaka.

Dwa ostatnie spotkania ligowe w ekstraklasie przegrały siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki w minionym tygodniu uległy niżej notowanej w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet drużynie wrocławskiego #Volleya 2:3. W sobotę w Arenie liczyły na powetowanie sobie tych strat i zwycięstwo w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz, który był także od nich niżej w tabeli. Tak się jednak nie stało i nieoczekiwanie podopieczne trenera Jacka Pasińskiego uległy rywalkom 1:3. Już pierwszy set sobotniego starcia w Arenie zapowiadał problemy gospodyń. Kaliszanki przegrały go 15:25, mimo że do stanu 12:12 prowadziły wyrównaną walkę z bydgoszczankami. W drugiej partii Energa powalczyła i wygrała ją na przewagi 30:28. W decydujących akcjach na siatce solidnie popracowały środkowe Monika Ptak i Weronika Centka, dobre przyjęcie trzymała Jovana Vesović, a w ataku nie myliła się Adela Helić. Przestój zaczął się jednak w trzecim secie. Pałac wygrał go 25:22 i objął prowadzenie w setach 2:1. W czwartym secie kibice liczyli na przebudzenie kaliskiego zespołu. Partię znów wygrały jednak bydgoszczanki, tym razem 25:20 i to one mogły świętować w Arenie zwycięstwo za trzy punkty. Kaliski zespół przegrał 1:3 i spadł na ósme miejsce w tabeli LSK.

Była to już szósta porażka kaliszanek w tym sezonie. Na siódme miejsce awansował sobotni rywal MKS-u, siatkarki Pałacu Bydgoszcz. W tabeli z kompletem 10 zwycięstw prowadzi ekipa Chemika Police. Na kolejnych miejscach plasują się: Developres Rzeszów, ŁKS Łódź i Budowlani Łódź. W następnej kolejce MKS zagra na wyjeździe z ostatnią w ligowym zestawieniu Wisłą Warszawa. To spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godz. 16.00 na parkiecie w Warszawie.

Energa MKS Kalisz - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 30:28, 22:25, 20:25)
    Energa MKS: Hurley 18, Wawrzyniak, Ptak 13, Centka 10, Helić 14, Vesović 13 oraz Łysiak (l), Kulig (l), Jasek, Budzoń 3, Miros 1, Szperlak
    Pałac: Ziółkowska 16, Stencel 14, Mazurek, Żurowska 15, Vanzurova 18, Fedusio 16 oraz Jagła (l), Balmas.
    MVP: Anna Stencel (Pałac).