PIŁKA RĘCZNA. Piotrkowianin pokonany. W sobotę ze Stalą w Arenie

DATA: 6 grudnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Energa MKS pokonał Piotrkowianina. Fot. materiały prasowe Piotrkowianina.
    Energa MKS Kalisz po raz drugi okazała się w tym sezonie lepsza od Piotrkowianina Piotrków.

Kaliszanie na inaugurację pokonali Piotrkowianina w hali Arena 27:26. W środę pojechali na rewanż. I znów okazali się lepsi od rywali. W 9. minucie był remis 2:2, a obie drużyny miały problem ze sforsowaniem obrony rywala. Później do głosu doszli goście, a Piotrkowianin nie mógł złapać właściwego rytmu. Podopieczni Bartosza Jureckiego popełniali proste błędy, a jeśli już dochodzili do rzutowych pozycji, to nie potrafili pokonać bramkarza MKS-u. W pierwszej połowie gospodarze rzucili tylko siedem bramek, a MKS o połowę więcej i do przerwy prowadził 14:7.

W drugiej połowie Piotrkowianin rzucił się do odrabiania strat. W 42. minucie goście prowadzili już tylko 18:16 a na pięć minut przed końcem po rzucie Marcina Tórza gospodarze doprowadzili do remisu 22:22. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie drużyny z Kalisza. W końcówce skuteczni byli Robert Kamyszek, Paweł Gąsiorek i Michał Drej a MKS pokonał Piotrkowianina 26:23.

Piotrkowianin - Energa MKS Kalisz 23:26 (7:14)

Piotrkowianin: Kot, Procho, Pyrka - Woynowski, Iskra 1, Szopa 1/1, Kaźmierczak 1, Turkowski 1/1, Nastaj 1, Gluch 6/1, Surosz 2, Mastalerz 1, Sobut 4, Tórz 4, Pacześny 1, Rutkowski. Kary: 2 min (Kaźmierczak). Rzuty karne: 3/5.

Energa MKS Kalisz: Krekora, Liljestrand, Zakreta - Galewski, Bożek 1, Gąsiorek 1, Kamyszek 5, Drej 2, Klopsteg, Misiejuk 1, Szpera 7, Konrad Pilitowski 2/1, Maciej Pilitowski 4, Krytski 3.Kary: 4 min (Drej, Gąsiorek). Rzuty karne: 1/3.

Sędziowali: Dariusz Mroczkowski, Jakub Mroczkowski (Sierpc).