AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOLONTARIAT. BOLO wyróżniony w "Barwach Wolontariatu 2019"

DATA: 31 maja 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bolesław BOLO Ogorzelski, fot. Łukasz Wolski

  Popularny w Kaliszu BOLO, czyli Bolesław Ogorzelski, został wyróżniony w wielkopolskim konkursie "Barwy Wolontariatu 2019". - To bardzo cenne wyróżnienie - mówi kaliszanin.

  BOLA znają zarówno dzieci, jak i dorośli. Rikszarz, klaun i przebieraniec, w tym Święty Mikołaj, Kominiarz, czy Klown - od wielu lat można go spotkać na wielu imprezach, zawodach sportowych, czy wydarzeniach społecznych. Zawsze z uśmiechem i z nieodłączną walizeczką wypełnioną gadżetami i słodkościami dla najmłodszych.

   

  Jak z radością i dumą podkreśla, jego kaliskie archiwum zawiera wiele dyplomów i podziękowań "za bezinteresowną pomoc i życzliwość". Aktywnie włącza się w imprezy skierowane do dzieci, ale także do osób niepełnosprawnych - szczególnie intelektualnie. Jest zaprzyjaźniony ze Środowiskowym Domem Samopomocy "Tulipan", ze Szkoła Podstawową Specjalną nr 19, a także z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej i Domem Pomocy Społecznej w Psarach. - Bardzo lubię sprawiać radość wszystkim, ale gdy występuję przed dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie, widzę jak pozytywnie reagują, jak cieszą się całym sobą, jak uzewnętrznia się ich wrażliwość - podkreśla Bolesław Ogorzelski. - Bardzo chętnie wracam do takich miejsc, do takich placówek z drobnymi upominkami. Bywa, że uzyskuję pomoc od przyjaznych sponsorów, a bywa i tak, że kupuję je z własnej kieszeni emeryta.

   

  Zaangażowanie Bolesława Ogorzelskiego w bezinteresowne działanie na rzecz innych ludzi zauważone zostało przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który poprzez regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wspólnie z Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych organizuje konkurs "Barwy Wolontariatu". W edycji za 2019 rok wyróżniony został BOLO. - Byłem zaskoczony nominacją - mówi. - Od wielu lat staram się przynosić radość i pozytywne myśli w świecie, który dla wielu dzieci i młodzieży nie jest przyjazny. Widzę, jak bardzo potrzebny jest optymizm, szczególnie tam, gdzie są choroby, załamania, czy samotność. Aż tu okazuje się, że ktoś sprawił mi niespodziankę i wysłał moją kandydaturę. Nie wiem, czy jest możliwość, aby dowiedzieć się, kto mnie zgłosił. Chętnie spotkałbym się i podziękował, bo przyniosło mi to ogromne wzruszenie.

   

  W ramach konkursu "Barwy Wolontariatu", kandydaci zgłaszani są do 4 kategorii - Wolontariusz Roku, Wolontariat Rodzinny, Wolontariat Szkolny oraz Wolontariat Senioralny. I to właśnie w kategorii Wolontariatu Senioralnego Bolesław Ogorzelski został wyróżniony. - Mimo mojego statecznego wieku, wciąż mam w sercu młodość - mówi z przekąsem BOLO. - I właśnie nią staram się dzielić z tymi wszystkimi, którzy potrzebują mojej obecności - dodaje. - To wyróżnienie daje mi siłę na kolejne lata życia. W 2019 roku obchodziłem Złote Gody, czyli 50-lecie małżeństwa. Wyróżnienie w tym konkursie było piękną i bardzo wzruszającą niespodzianką. Jestem wdzięczny tym, którzy mnie zgłosili i Kapitule Konkursu, która dostrzegła moją działalność wśród z pewnością mnóstwa innych kandydatur.   

   

  Konkurs "Barwy Wolontariatu" popularyzuje idee  społecznej pracy na rzecz innych oraz ma na celu podnoszenie prestiżu wolontariatu, a zachęcając do podejmowania aktywności wolontariatu przybliża przykłady aktywnych społeczników.

  wlf

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.