PIŁKA RĘCZNA. Test w Zabrzu

DATA: 28 stycznia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Górnik pokonał jedną bramką w sparingu MKS Kalisz. Fot. Krzysztof Kuroń.

Szczypiorniści Energi MKS-u Kalisz rozegrali w środę mecz sparingowy z Górnikiem Zabrze.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli Superligi. Górnik jest trzeci, a MKS zajmuje czwarte miejsce. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem 13:13. W drugą lepiej weszli piłkarze ręczni z Zabrza i to oni wyszli na czterobramkowe prowadzenie 21:17. Kaliszanie jednak podjęli walkę i na minutę przed końcem zniwelowali przewagę do dwóch goli. Było 25:23 dla Górnika. W ostatnich sekundach goście zbliżyli się jeszcze na jedną bramkę, ale to Górnik wygrał 26:25.

Dla kaliskiej drużyny był to najprawdopodobniej ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek. Do zmagań w PGNiG Superlidze siódemka znad Prosny powróci 2 lutego. Tego dnia podejmie w zaległym meczu Orlen Wisłę Płock. Będzie to zaległy pojedynek z pierwszej rundy rozgrywek.

Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz 26:25 (13:13)

Górnik: Kazimier, Galia, Skrzyniarz - Daćko, Bis 2, Tomczak 7, Łyżwa 1, Sluijters, Pawelec 1, Buszkow 4, Gogola 3, Kondratiuk 3, Dudkowski 5.

Kary: 8. min.

Energa MKS: Krekora, Zakreta, Janczak - Krępa 5, Kamyszek 2, Kus 3, Drej, Misiejuk, Góralski 3, Wróbel, Szpera, K. Pilitowski 2, Czerwiński 1, Makowiejew 5, Kamil Adamski 2.

Kary: 4. min.