AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. Próby u Bogusławskiego

DATA: 15 kwietnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W kaliskim teatrze im. Bogusławskiego trwają próby do dwóch nowych przedstawień. Fot. Teatr w Kaliszu.

  W kaliskim teatrze trwają próby do dwóch nowych przedstawień.

  Na Dużej Scenie trwają prace nad spektaklem "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" według prozy Doroty Masłowskiej. - Jest to szalona historia dwójki młodych ludzi, którzy budzą się w okolicach Warszawy i nie do końca wiedzą, w którą stronę powinni dalej podążać. Jest to przezabawny spektakl, a jednocześnie dość poruszający - mówi Marcelina Hertmann z działu promocji kaliskiego teatru.

  Na Scenie Kameralnej reżyser Rudolf Zioło realizuje z kolei przedstawienie "Czytanie ścian", na podstawie opowiadania z wyróżnionego nagrodą Nike tomu "Nie ma" Mariusza Szczygła. - Historia opowiada o dość przypadkowym spotkaniu autora, który natrafił na poezje czeskiej poetki Violi Fiszerowej. I to przypadkowe spotkanie całkowicie odmieniło jego postrzeganie poezji i postrzeganie życia. Narodziła się z tego niezwykła więź, którą kaliscy aktorzy próbują w pewien sposób przedstawić widzom na Scenie Kameralnej - twierdzi Marcelina Hertmann.

  Spektakle będą mieć premiery w niedalekiej przyszłości. Jest to uzależnione od obostrzeń epidemicznych i od tego kiedy teatry zostaną otwarte dla widzów.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.