AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEG. Bursztynowa Hellena. Utrudnienia w ruchu

DATA: 4 sierpnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas biegu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Fot. wkaliszu.pl

  W związku z organizacją III Kaliskiego Nocnego Półmaratonu „Bursztynowa Hellena”, kóry odbędzie się 7 sierpnia o godz. 22:00 wprowadzone zostaną zmiany w ruchu. 

  Zmiany w organizacji ruchu - Bursztynowa Hellena

      a) w trakcie Biegu na całej trasie Półmaratonu – od godz. 21:55 - do godz. 01:00 – ruch pojazdów odbywać się będzie miejscami przy ograniczonym ruchu kołowym, a miejscami obowiązywać będzie całkowity zakaz ruchu kołowego. Po przebiegnięciu przez wszystkich zawodników (oraz przejazdu pojazdu z napisem „Koniec Biegu”) poszczególnych etapów trasy - sukcesywnie umożliwiany będzie tam ruch pojazdów, o czym decyzję podejmie policja, która regulować będzie ruchem.

      b) od startu – od godz. 21:55 do ok. godz. 22:20 zostanie wyłączony z ruchu kołowego odcinek trasy – Hala Arena Kalisz, ul. Wyszyńskiego 22-24, Al. Ks. J. Popiełuszki, Armii Krajowej, Skłodowskiej Curie, do skrzyżowania z Al. Wojska Polskiego - wraz z ulicami dojazdowymi. Po przebiegnięciu tego odcinka przez zawodników (po ok. 20 min.) – ruch pojazdów na wymienionych ulicach będzie umożliwiony i regulowany przez policję, wskazany odcinek zostanie ponownie całkowicie zamknięty dla ruchu po informacji o zbliżających się zawodnikach, dobiegających do mety – czyli od ok. godz. 23 do zakończenia biegu.

      c) na pozostałym odcinku trasy – Al. Wojska Polskiego, Wrocławska, Górnośląska, Trasa Bursztynowa, w godz. 22:00 do ok. godz. 01:00 – ruch pojazdów odbywać się będzie przy ograniczonym ruchu kołowym. Wewnętrzne pasy ruchu w obu kierunkach przeznaczone będą dla biegaczy, natomiast zewnętrzne pasy – dla ruchu pojazdów. W trakcie biegu ruch pojazdów odbywać się będzie mógł wyłącznie po skrajnych pasach ruchu oraz poprzecznie w rejonie skrzyżowań i będzie regulowany przez policję. Decyzję o zamknięciu odcinków trasy podejmować będzie policja. Odcinek Trasy Bursztynowej – Od Ronda Ptolemeusza do ul. Łódzkiej będzie całkowicie zamknięty, między ok. godz. 22:00 a 00:30.

      d) 6 sierpnia, od godz. 20:00, 7 sierpnia – cały dzień oraz 8 sierpnia, do godz. ok. 03:00 - obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania pojazdów na parkingach przy ul. Wyszyńskiego 22-24 (parkingi należące do Hali Arena Kalisz, Zespołu Szkół nr 9) oraz ul. Wyszyńskiego 26 i 28 (od strony Hali Arena i Szkoły), a także na parkingach przy Al. Ks. J. Popiełuszki wzdłuż ulicy prowadzącej do Armii Krajowej.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.