PIŁKA NOŻNA. KKS pokonał Chojniczankę

DATA: 30 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS rozegrał latem już dwa sparingi. Fot. Michał Sobczak.

Dwa spotkania sparingowe rozegrali latem piłkarze drugoligowego KKS-u.

Podopieczni nowego trenera Bartosza Tarachulskiego najpierw zremisowali bezbramkowo z pierwszoligowym Chrobrym Głogów, a teraz pokonali beniaminka I ligi Chojniczankę Chojnice 2:1.

Mecz odbył się na boisku w Jarocinie a “Trójkolorowi” dość pechowo stracili gola już w 2. minucie. Po uderzeniu rywala, wślizgiem piłkę do własnej bramki skierował Wiktor Smoliński. Szybka strata gola zmotywowała kaliskich zawodników, którzy coraz śmielej przemieszczali się do ofensywy.

Na wyrównanie czekaliśmy do 40. minuty, gdy celnym i skutecznym uderzeniem z pola karnego popisał się Kamil Koczy. Asystę przy tej bramce zaliczył Nestor Gordillo. Końcowe fragmenty test-meczu należały do Dumy Kalisza. Momenty dominacji na murawie zapieczętował Nikodem Zawistowski, który w 78. minucie, po zejściu do środka i wyminięciu kilku zawodników, celnie i płasko uderzył futbolówkę.

Chojniczanka Chojnice - KKS Kalisz 1:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Wiktor Smoliński s. 2. min, 1:1 Kamil Koczy 40. min, 1:2 Nikodem Zawistowski 78. min.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski (46. min 13. zawodnik testowany) - 14. Bartosz Gęsior (70. min 23. Adrian Łuszkiewicz), 3. Mateusz Gawlik (46. min 5. Bartosz Waleńcik), 42. Wiktor Smoliński (46. min 2. zawodnik testowany) - 37. Nikodem Zawistowski (46. min 17. Jakub Głaz), 23. Adrian Łuszkiewicz (46. min 26. Filip Kendzia), 24. Mateusz Wysokiński (60. min 20. zawodnik testowany), 22. Karol Smajdor (60. min 77. Daniel Kamiński) - 71. Kamil Koczy (46. min 11. Michał Borecki), 10. Nestor Gordillo (70. min 37. Nikodem Zawistowski), 9. Piotr Giel (65. min 71. Kamil Koczy).