AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. CALISIA TRIATHLON 2022. Zapisy do 20 sierpnia!

DATA: 18 sierpnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Do 20 sierpnia można się zapisywać na Calisia Triathlon. Fot. KPM.

  28 sierpnia już po raz czwarty kilkuset entuzjastów kombinacji trzech dyscyplin (pływania, jazdy na rowerze i biegania) zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie przez Kalisz odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Organizatorzy szykują tradycyjnie szybkie trasy na 1/4, 1/8 oraz strefę aktywności dla najmłodszych, w tym bieg z przeszkodami. 

   

  Podobnie jak poprzednie, tak i nadchodząca edycja odbędzie się na dystansach 1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. Impreza zostanie rozegrana na tych samych, sprawdzonych trasach z metą na słynnym kaliskim stadionie kolarskim.

  Na zakończenie wakacji triathloniści opanują teren Aquaparku Kalisz, który jest partnerem imprezy. Będzie także towarzyszący imprezie - bieg dla dzieci (zapisy już otwarte!). Nie zabraknie strefy expo, strefy chilloutu, czy strefy animacji dla najmłodszych. Dla każdej uczestniczki i uczestnika czeka darmowy bilet wstępu na pobliski AQUAPARK - idealne dla relaksu po zawodach! - CALISIA Triathlon jest już stałą pozycją na sportowej mapie Polski - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Mamy u siebie rozpoznawalną i dobrze zorganizowaną imprezę, dzięki której w całym kraju możemy promować nasze miasto i rzekę. Liczymy na wysoką frekwencję. Zapraszamy całe rodziny do strefy aktywności, która zostanie zorganizowana podczas imprezy.

  W myśl hasła miasta Kalisza, każda zawodniczka i każdy zawodnik będą mogli „Dopisać swoją historię w triathlonie”. Etap pływacki rozegrany zostanie w Prośnie, kolarski na szosie krajowej w kierunku Turku, zaś biegowy - ścieżkami wzdłuż rzeki. Tegoroczny medal nawiązuje do historycznego szlaku bursztynowego i został wyłoniony przez triathlonistów w głosowaniu. 

  Organizatorzy zachęcają do zapisów na stronie www.triathlonkalisz.pl - tam także można zapisać swoje pociechy na bieg przeszkodowy. Zapisy online tylko do 20 sierpnia! 

  Warto odwiedzić CALISIA Triathlon, pokibicować i dobrze się bawić jednocześnie w ostatni weekend wakacji!

  (nel - źródło KPM)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.