AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Historyk z Yad Vashem w Ekonomiku

DATA: 28 września 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Historyk będzie gościem ZSE w Kaliszu.

  Alex Dancyg - historyk i edukator z Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie - będzie gościem Zespołu Szkół Ekonomicznych. Bohater filmu "Czytając Sienkiewicza na pustyni" będzie mówił m.in. o wspólnym dziedzictwie kulturowym w najbliższy poniedziałek, 3 października.

  Alex Dancyg jest bohaterem książki "Dancyg. Historie z bramy" oraz filmu Krzysztofa Bukowskiego "Czytając Sienkiewicza na pustyni Negev". Wielokrotnie spotykał się z polskimi uczniami, odwiedza szkoły i wspiera proces edukacji o Holokauście. - Dla nas spotkanie z nim jest podsumowaniem wieloletniej pracy uczniów nad poznawaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego - mówi Izabella Galuba-Bryja z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, organizatorka spotkania.

  Alex Dancyg gościł dwukrotnie w Kaliszu - w 2013 roku był uczestnikiem konferencji "Misja oraz działalność Instytutu Yad Vashem", nad którą honorowy patronat objął ówczesny prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz. Pięć lat później w kaliskim CKiS spotkał się z młodzieżą szkolną. - Prosimy, by w miarę możliwości wcześniej obejrzeć film Krzyszofa Bukowskiego "Czytając Sienkiewicza na pustyni Nagev" - mówi Izabella Galuba-Bryja. - W programie przewidzieliśmy dyskusję na temat treści tam zawartych.

  Spotkanie z Alexem Dancygiem odbędzie się w poniedziałek, 3 października w Zespole Szkół Ekonomicznych o godz. 12.00. Wydarzenie ma charakter otwarty - do udziału w nim organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.