MUAY THAI. Brąz na tureckim wybrzeżu

DATA: 2 grudnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Od lewej: Maciej Ptak, Adam Borowski i trener Aleksander Kruk. Fot. Kruk Gym Kalisz.

Dwóch zawodników Kruk Gym Kalisz rywalizowało w silnie obsadzonym turnieju IFMA International Antalya Muaythai Open Cup 2022. Brąz wywalczył Adam Borowski.

W imprezie wzięło udział ponad 750 zawodniczek i zawodników specjalizujących się w boksie tajskim, reprezentujących 31 krajów. Rywalizacja toczyła się na czterech ringach, a zmagania odbyły się w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Reprezentacja Polski wysłała na tę imprezę 14 przedstawicieli, w tym dwóch zawodników Kruk Gym Kalisz. Świetnie w kategorii juniorów do 67 kg spisał się Adam Borowski, który wywalczył brązowy medal. - Ćwierćfinałowa potyczka z przedstawicielem Palestyny przebiegała pod całkowite dyktando naszego zawodnika. W półfinale, po zaciętej walce, Adam przegrał minimalnie w rundach 1:2 z zawodnikiem z Turcji - mówi Aleksander Kruk, trener Kruk Gym i szkoleniowiec polskiej kadry.

W Turcji walczył też inny kaliszanin Maciej Ptak, który debiutował w zagranicznych zawodach. Zawodnik Kruk Gym w kategorii do 42 kg dzieci 12-13 lat zajął piąte miejsce. - W walce eliminacyjnej pokazał, że przyjechał po zwycięstwo w tym turnieju, ale po niesprawiedliwym werdykcie pojedynek wygrał zawodnik gospodarzy. Maciek ostatecznie zakończył premierę w kadrze na bardzo dobrym piątym miejscu - twierdzi trener Kruk.

Polacy w Antalyi zdobyli 11 medali, a w klasyfikacji medalowej zajęli 9 miejsce. Dla zawodników Kruk Gym był to, w tym roku, ostatni międzynarodowy start. W grudniu kaliszanie wystartują jeszcze w dwóch krajowych imprezach.