AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Perska muzyka i wiersze Rumiego w Kontrabasie

DATA: 13 stycznia 2023 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na koncert "Pozwólmy pięknu, które kochamy, być tym, co robimy" zaprasza kaliski Kontrabas Cafe Club.

  Podczas koncertu słuchać będziemy lekkich strun gitary w wykonaniu Mehdiego Gholami, który zaprezentuje perską inspirację swoich korzeni. Zapoznamy się również z poezją Rumiego, XIII-wiecznego perskiego poety, jednego z największych mędrców jakich ludzkość do tej pory poznała. Rumi znany jest z trudnych lekcji życiowych, ale za to wyzwalających.

  Mehdi Gholami to gitarzysta pochodzenia irańskiego. Posiada własny, niespotykany język muzyczny, współpracował z zespołem Yankiel Band, z Maxem Cegielskim przy projekcie "Masala", grał z Eleonorą Niemen, Tadeuszem Sudnikiem, Mieczysławem Litwińskim, Marcinem Krzyżanowskim i wieloma innymi. Magiczna gitara Mehdiego tworzy nastrój, przywodzący na myśl pustynne przestrzenie i nieograniczone
  światy dźwięków.

  Dżalaluddin Rumi (1207 - 1273) to najwybitniejszy poeta suficki, mistyk perski, teolog islamski, duchowny nauczyciel. W ciągu swojego życia napisał ponad 50.000 wierszy, które były inspirujące przez całe jego życie i po jego śmierci. Jest nazywany „poetą miłości“, ponieważ myślą przewodnią jego dzieł jest przeświadczenie, że miłość jest mocą stwórczą istnienia wszechświata.

  Bilety na koncert są do kupienia w klubie w cenie 20 zł, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem tel. 793 024 117 lub przed koncertem. Koncert odbędzie się w piątek, 13 stycznia  o godz. 20:00.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.