11 LISTOPADA. Obchody Święta Niepodległości

utworzone przez | 08 listopada 2024 | Aktualności

11 listopada będziemy obchodzić 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program niepodległościowych uroczystości – 11 listopada w Kaliszu

godz. 10:00 – składanie wiązanek kwiatów
Miejsce: pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy alei Wolności.

10:45 Kaliski Marsz Niepodległości
Zbiórka i formowanie kolumny marszu na ulicy 3 Maja. W marszu uczestniczą: władze Miasta, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, środowisk niepodległościowych i mieszkańcy miasta. Marsz poprowadzi „Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej”, a uczestnikom towarzyszyć będzie „Wiwat” Orkiestra Dęta i Mażoretki, działający przy Gminie Żelazków.

12:00 Uroczystość na placu Wojciecha Bogusławskiego
Wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, odczytanie Apelu Pamięci, przemówienie Prezydenta Miasta Kalisza, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Chórem „Kopernik” przy akompaniamencie Orkiestry Dobrzec-Kalisz, defilada pododdziałów honorowych Służby Więziennej, Jednostki Strzeleckiej 4144, klas mundurowych i harcerzy, prezentacja sprzętu wojskowego przygotowana przez Stowarzyszenie Strzeleckie „Bellona”, poczęstunek przygotowany przez KGW Dębe-Kolonia Olęderki oraz PSS Społem w Kaliszu.

13:00 Msza św. w intencji ojczyzny w Katedrze pw. św. Mikołaja Biskupa, ul. Kanonicka 5

Wydarzenia towarzyszące:

8 listopada – godz.: 11:11 – Wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego na Głównym Rynku w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Organizatorem wydarzenia jest – Przedszkole, SP i LO Jagiellończyk.
10 listopada – godz.: 15:00 – Gra miejska „Wyryte w pamięci”, organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Start gry – Baszta Dorotka. Organizatorami są ZHR i Oblicza Kalisza.
12 listopada – godz.: 11:00 – Oficjalne otwarcie wystawy „Pamięć Polski. Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata – 5. Edycja”. Wystawa prezentowana będzie na Rynku Głównym, dostępna dla mieszkańców od 11 listopada. Organizatorem wydarzenia jest Archiwum Państwowe w Kaliszu.

(nel – źródło KPM)

REKLAMA

Reklama

wKaliszu
Przegląd prywatności

Niniejsza polityka prywatności określa zasady przetwarzania wszelkich informacji o charakterze danych osobowych, które pozyskane zostały w związku z korzystaniem przez Użytkowników z serwisu internetowego, prowadzonego pod domeną wkaliszu.pl oraz subdomenami w w szczególności co.waklszu.pll (zwanych dalej „Portalem”).

Administratorem danych o Użytkowniku jest Rebell sp. z o.ok z siedzibą w Kaliszu, ul. Chopina 8, NIP 6182145410, 62-800 Kalisz (zwany dalej „Administratorem”).
Administrator przetwarza informacje o Użytkowniku zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Jedynymi danymi osobowymi, które zbiera Portal są dane użytkowników zarejestrowanych: maile użytkowników podawane podczas tworzenia konta użytkownika oraz numery telefonów podawane opcjonalnie podczas tworzenia konta lub konfiguracji powiadomień smsowych o subskrybowanych wydarzeniach oraz preferencje powiadomień o nowych wydarzeniach.
Żadne dane osobowe nie są udostępniane podmiotom trzecim.