SIATKÓWKA. Czas na wielki finał. NETLAND MKS gra o ekstraklasę!

utworzone przez | 17 kwietnia 2026 | Aktualności, Siatkówka

Siatkarki NETLAND MKS-u Kalisz stają przed najważniejszym wyzwaniem sezonu. Już 18 kwietnia rozpoczną w Warszawie finałową rywalizację I ligi kobiet z KSG Warszawa. Stawką jest mistrzostwo I ligi i awans do TAURON Ligi.

Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego – zespoły, które od pierwszej kolejki udowadniały, że to właśnie one najbardziej zasługują na miejsce w wielkim finale. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw, a jej inauguracja nastąpi w weekend w stolicy.

Choć bilans tegorocznych starć przemawia zdecydowanie za kaliszankami, które pokonały warszawianki trzykrotnie (dwa razy w rozgrywkach I ligi i raz w Pucharze Polski) – 3:1, 3:0 i 3:0 – w obozie NETLAND MKS nikt nie zamierza przywiązywać do tego większej wagi.

Myślę, że na tym etapie to nie ma to żadnego znaczenia. Play-off to jest czysta karta i żeby wygrać play-off, trzeba wygrać trzy mecze – podkreśla środkowa kaliskiego zespołu, Sonia Kubacka.

Podobnie do sprawy podchodzi przyjmująca Aleksandra Deptuch, która zaznacza, że wcześniejsze wyniki nie będą miały wpływu na finałowe rozstrzygnięcia: – Wygrałyśmy trzy mecze dotychczas z nimi, więc można powiedzieć, że mamy na nie patent. Jednak finały rządzą się swoimi prawami. To są zupełnie inne rozgrywki, gramy do trzech wygranych – mówi zawodniczka.

W Kaliszu nikt nie ukrywa, że od początku rozgrywek cel był jasno określony. Powrót do elity polskiej siatkówki pozostaje priorytetem i właśnie teraz nadchodzi moment jego realizacji. – Od początku sezonu postawiony został jasno cel, żeby awansować do TAURON Ligi i został nam ostatni etap, w którym są finały – dodaje Deptuch.

Pierwsze dwa finałowe spotkania zostaną rozegrane w Warszawie, ale już tydzień później finałowa rywalizacja przeniesie się do Kalisza. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędą się 25 i 26 kwietnia o godz. 18:00. Jeśli po czterech spotkaniach nadal nie będzie rozstrzygnięcia, decydujące starcie zaplanowano na 2 maja w hali Kalisz Arena, również o godz. 18:00.

 

Terminarz finału I ligi kobiet:

18 kwietnia, 19:00 – KSG Warszawa vs NETLAND MKS Kalisz
19 kwietnia, 19:00 – KSG Warszawa vs NETLAND MKS Kalisz
25 kwietnia, 18:00 – NETLAND MKS Kalisz vs KSG Warszawa
26 kwietnia, 18:00 – NETLAND MKS Kalisz vs KSG Warszawa (ewentualnie)
2 maja, 18:00 – NETLAND MKS Kalisz vs KSG Warszawa (ewentualnie)

(jav)

Fot. Michał Sobczak.

 

REKLAMA

Reklama

wKaliszu
Przegląd prywatności

Niniejsza polityka prywatności określa zasady przetwarzania wszelkich informacji o charakterze danych osobowych, które pozyskane zostały w związku z korzystaniem przez Użytkowników z serwisu internetowego, prowadzonego pod domeną wkaliszu.pl oraz subdomenami w w szczególności co.waklszu.pll (zwanych dalej „Portalem”).

Administratorem danych o Użytkowniku jest Rebell sp. z o.ok z siedzibą w Kaliszu, ul. Chopina 8, NIP 6182145410, 62-800 Kalisz (zwany dalej „Administratorem”).
Administrator przetwarza informacje o Użytkowniku zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

Jedynymi danymi osobowymi, które zbiera Portal są dane użytkowników zarejestrowanych: maile użytkowników podawane podczas tworzenia konta użytkownika oraz numery telefonów podawane opcjonalnie podczas tworzenia konta lub konfiguracji powiadomień smsowych o subskrybowanych wydarzeniach oraz preferencje powiadomień o nowych wydarzeniach.
Żadne dane osobowe nie są udostępniane podmiotom trzecim.